Przewodnictwo turystyczne i organizowanie plenerów fotograficznych.

Zapraszam miłośników przyrody, historii, krajobrazu i fotografii chcących  poznać i utrwalić klimaty nadbiebrzańskie.

Oferuję:

  • organizację plenerów lub warsztatów fotograficznych (program każdorazowo do ustalenia)
  •  plenery wzbogacone o omawianie zdjęć w oparciu o kryteria takie jak: zastane świetło, plany, faktury,   kontrasty, rytmy, mocne punkty krajobrazu, o które można było oprzeć kompozycję.
  • noclegi w Kapicach, małej urokliwej osadzie w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego
  • transport do ciekawych  miejsc
  • porady fotograficzne dla zainteresowanych w terenie( fotografowanie to mój wyuczony zawód)
  • informacje o przyrodzie, historii, atrakcjach turystycznych i specyfice terenów nadbiebrzańskich
  • w ramach usług przewodnickich  oprowadzenie po szlakach Biebrzańskiego Parku Narodowego i okolicy nie tylko w celu fotografowania

Tereny nadbiebrzańskie są inspirujące i niepowtarzalne dla tych, którzy dobrze się czują fotografując rustykalne klimaty wsi, otwarte tereny łąk, urozmaicone płotami, wierzbami, pośród których w porannej mgle ożywiają pejzaż konie, krowy przeprawiające się przez malowniczo wijąca się rzekę.

Wiosenne rozlewiska Biebrzy, Wissy  lub zalane wodą łąki to temat niepowtarzalny, zwłaszcza jeśli utrafi się na dobre światło i przeloty ptaków lub toki batalionów.  Ciekawe są też śródbagienne grzędy. O każdej porze roku można znaleźć coś ciekawego.

Tereny nadbiebrzańskie są jednak na tyle rozległe, że aby efetywnie wykorzystać krótki i ograniczony czas pobytu trzeba wiedzieć dokąd, kiedy i o jakiej porze dnia udać się, aby łowy fotograficzne były udane i nieprzypadkowe. Tu pojawia się potrzeba znajomości miejsc, wyczucia światła jednym słowem doświadczenia zdobywanego w terenie. Takim doświadczeniem mogę się podzielić, aby pomóc Państwu odnaleźć to, co nad Biebrzą cieszy oko i duszę oraz inspiruje do malowania obiektywem.  Aby państwa zachęcić odłączam linki kierujące do niektórych wykonanych przeze mnie zdjęć. 

http://igoriwaszko.blogspot.com/

http://iwaszko.fotopozytywy.pl/index.php?album=117&sort=1

Kontakt telefoniczny:  608 410 616 lub 862612013

Kontakt mailowy:  dodo6@poczta.fm

Z pozdrowieniami Igor Iwaszko