O mnie

Kontakt do mnie: dodo6@poczta.fm  Wszelkie kopiowanie i wykorzystywanie zdjęć zamieszczonych na tej stronie wymaga mojej zgody. Fotografie chronione są prawem autorskim.

Na stronie znajdują się zdjęcia o różnorodnej tematyce, począwszy od pejzażu, poprzez fotoreportaż, zapiski z podróży po Polsce i Rumunii, batalistykę, aż po formy takie , jak kolaż. Zdjęcia robione są zarówno aparatem cyfrowym jak i analogowym. Przeważnie staram się wykonywać fotografie tak, aby ingerencja programami graficznymi była ograniczona do minimum, a jeśli się uda, zbędna.
 Założenie to jest szczególnie dla mnie istotne przy fotografii analogowej. Wszelkie zabiegi techniczne, takie jak : stosowanie filtrów,  korekt, wykorzystywanie pełnego kadru, staram się wykonać na etapie robienia fotografii w plenerze. Wyjątek , oczywiście, stanowią kolaże, do których wykorzystywałem stare pocztówki z początku XX wieku, lub zdjęcia rodzinne albo kupowane na targach staroci oraz przede wszystkim fotografie mojego autorstwa. Do niektórych kolaży napisałem i dołączyłem krótkie teksty z nimi związane. Umieszczone są one w tagach po chasłem " Impreje słowem i obrazem tworzone".

Z uwagi na różnorodność tematów i formy  zdecydowałem się na pogrupowanie zdjęć w albumy nadrzędne i podalbumy, a także posortowałem  zdjęcia w tagach tematycznych. Powtórne kliknięcie w zdjęcie otwiera je dopiero w pełnym formacie. Od kwietnia 2013 prowadzę blog fotograficzny : igoriwaszko.blogspot.com

Kiedy kilka lat temu po długiej przerwie powracałem do fotografowania ( wcześniej kończyłem policealne studium fotograficzne) mieszkałem w dużym mieście, będącym częścią ogromnej aglomeracji. Nad Biebrzę tylko przyjeżdzałem, co prawda od wielu już lat, ale zawsze musiałem powracać do miejskiego zgiełku. Powracając na Śląsk miałem wrażenie, że opuszczam moje miejsce na ziemii. Dwa lata temu porzuciłem miasto i zamieszkałem w małej wiosce  pośród nadbiebrzańskich łąk. Moja wioska na końcu świata stała się dla mnie ukochanym domem i centrum mojego podlaskiego wszechświata, dopełnieniem duszy. Teraz to już nie wrażenie, tylko pewność i radość z dokonanego wyboru.